Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 1 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas paliks vadovus be darbo? Taip, jei esi vadovėlinis vadovas
Technologijų įmonės neieško efektyvumo – jos jo godžiai trokšta, ir jei dėl to reikia atsisveikinti su vadovais, kodėl gi ne? Prieš daugiau nei dvidešimt metų „Google“ ėmėsi tokio eksperimento – verslą vystyti be tradicinių vadovų. Eksperimentas – drąsus, bet turėjo baigtis, nes kai kurias funkcijas, sritis kol kas sunku patikėti automatizacijai ar pačioms komandoms.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
V. Chen: technologijos visuomet buvo apie trumpesnių kelių ieškojimą
Kokią įtaką dirbtinis intelektas (DI) daro žmonių emocinei būklei? Kodėl Europa, JAV ir Kinija skirtingai reguliuoja technologijų plėtrą? Kas lėmė, kad pornografijos sektorius bene sėkmingiausiai įsidarbino DI? Apie tai IQ apžvalgininkė Agnė Piepaliūtė kalbėjosi su Erasmuso universiteto Roterdame docente Vivian Chen.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas – ne magiška piliulė, bet nepamainoma pagalba optimizuojant verslo procesus
„Gelbėk, klientai bėga iš mūsų!“ – tai frazė, kurios nenorėtų išgirsti joks verslo savininkas ar vadovas. Deja, tai gali nutikti (ir turbūt nutiks) kiekvienai įmonei bent kartą per visą jos veiklos istoriją. Teko tai išgirsti ir mums. Natūraliai kilo klausimas: kodėl? Kaip suprasti, kodėl bėga, ir kaip tai padaryti greitai ir tinkamai?
Komentarai
KOMENTARAS
Kas priiminės verslo sprendimus 2028-aisiais: žmonės ar dirbtinis intelektas?
Kai kurios technologijos iš esmės pakeičia tai, kaip mes gyvename: pavyzdžiui, maisto užsakymo programėlės ar socialiniai tinklai. Kitos – tai, kaip mes dirbame. Tačiau žmonijos istorijoje jau ne kartą atsirado inovacijos, kurios tyliai perrašė pačią verslo ar organizacijos logiką. Šiandien šis procesas vyksta ir vėl, tačiau, kaip ir visais ankstesniais atvejais, daugybė verslų kūrėjų bei vadovų jį pastebės tik tuomet, kai bus jau per vėlu.
Verslas
DIRBTINIS INTELEKTAS
V. Škorić: reguliavimas sustabdo blogas inovacijas
Kaip užtikrinti, kad dirbtinis intelektas (DI) būtų plėtojamas etiškai ir nepažeistų žmogaus teisių? Ar reguliavimas stabdo inovacijas, ar, priešingai, skatina kurti kokybiškesnes ir saugesnes technologijas? Apie tai IQ apžvalgininkė Agnė Piepaliūtė kalbėjosi su Vanja Škorić, žmogaus teisių teisininke ir Nyderlanduose įsikūrusio Europos nevyriausybinės teisės centro (ECNL) programų direktore.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas ir žmogiškas ryšys: kiek finansinių sprendimų galime patikėti technologijoms?
Dirbtinis intelektas (DI) jau tapo neatsiejama šiuolaikinių paslaugų dalimi – ne išimtis ir bankininkystė. Tačiau skirtingai nei kitose srityse, čia DI paliečia tai, kas ypač jautru – mūsų finansus, pasitikėjimą, asmeninę atsakomybę. Todėl kalbėdami apie DI vis dažniau grįžtame prie esminio klausimo: kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp technologijų siūlomo efektyvumo ir žmogiško ryšio, kurio vis dar taip laukia klientas?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar dirbtinis intelektas 2030 m. pakeis įmonių administratorius?
Pasak britų leidinio „The Guardian“, dirbtinis intelektas (DI) gali pašalinti nuo 1 iki 3 milijonų privačiojo sektoriaus darbo vietų Jungtinėje Karalystėje per artėjančius dešimtmečius. Leidinyje taip pat teigiama, kad ilgalaikis nedarbo didėjimas bus santykinai nedidelis, nes tikimasi, kad DI sukurs naujas darbo vietas ir skatins ekonomikos augimą.
IT ir transportas
IŠMANIEJI ĮRENGINIAI
„Samsung Galaxy S25 Ultra“ apžvalga: galingas, su dirbtiniu intelektu, bet pernelyg nuspėjamas
Išmaniųjų telefonų gamintojai, atrodo, prieina akligatvį ir jiems vis sunkiau sekasi išrasti dviratį – nustebinti vartotojus. Net kai kalbame apie
Verslas
DI AGENTAI
Kiekvienam po asistentą: ką gali DI agentai?
Sparčiai tobulėjančio dirbtinio intelekto (DI) agentai netrukus smarkiai palengvins ir verslo procesus, ir kasdienybę
The Economist
NEMALONIAI ARTI
Kinijos DI sektorius beveik pasivijo amerikietiškąjį
Be to, jis atviresnis ir efektyvesnis
Komentarai
KOMENTARAS
Ar Kinijos DI startuolis „DeepSeek“ pakeis technologijų sektoriaus perspektyvą?
Dirbtinio intelekto (DI) investicijų bumas 2024 m. buvo viena iš svarbiausių rinkas varančių jėgų. Lyg iš niekur atsiradęs naujas žaidėjas kinų startuolis „DeepSeek“, teigiantis išvystęs JAV kompanijų DI prilygstantį modelį vos už dalelę jų kainos, paskatino investuotojus persvarstyti technologijų įmonių vertės prielaidas. Todėl šią savaitę rinkos pradėjo itin giliu kritimu, o lustų gamintoja „Nvidia“ vos per dieną prarado pusę trilijono JAV dol. rinkos vertės.
Verslas
DIRBTINIS INTELEKTAS
Kinijos DI startuolis „DeepSeek“ sukėlė šoką JAV technologijų sektoriui
Kinijos startuolio „DeepSeek“ dirbtinio intelekto (DI) pokalbių robotas pakilo į „Apple Store“ atsisiuntimų sąrašo viršūnę, priblokšdamas pramonės atstovus ir analitikus savo gebėjimu prilygti JAV konkurentams.
Pasaulis
JAV
D. Trumpas atšaukė DI saugos priežiūros priemones
Naujai inauguruotas JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė Joe Bideno administracijos vykdomąjį įsaką, kuriuo buvo nustatytos įtakingus dirbtinio intelekto (DI) modelius
Verslas
DI IR REKLAMA
Pagražinti realybę: DI panaudojimas reklamoje atveria naujų galimybių
Prieš 2024-ųjų Kalėdas pasaulinė bendrovė „Coca-Cola“ paleido reklaminį vaizdo klipą, kuriame matomi jau tradiciniai baltieji lokiai ir kalėdinis „Coca-Colos“ karavanas. Tik šįkart nuokrypiu nuo tradicijos tapo pats siužeto kūrimo procesas – bendrovė neslėpė, kad jis darytas naudojant tik DI. Internete vartotojai šios naujienos nesutiko palankiai – vaizdo klipas vertintas kaip negyvas, dirbtinis ir dar vienas būdas išvengti mokėti atlyginimus menininkams.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas diktuoja: žmonija gyvena paskutinius „normalius“ metus
Įsivaizduokite būtybę, kuri sugeba mąstyti kaip Albertas Einšteinas ir turi viso pasaulio žinių bagažą. Ji dirba 24 valandas per parą, naudojasi visomis skaitmeninėmis priemonėmis, turi nepriekaištingą atmintį, o jos darbo greitis – 1000 kartų didesnis nei to paties mokslininko.
ŽYMA
DIRBTINIS INTELEKTAS